PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: podczas wakacji więcej policjantów i ratowników GOPR

  • PAP/KDS    21 czerwca 2017 - 12:35
Podkarpackie: podczas wakacji więcej policjantów i ratowników GOPR
Podczas wakacji bieszczadzka grupa GOPR otworzy dwie dodatkowe stacje ratunkowe (fot.www.bieszczady.gopr.pl)

Podkarpackie przygotowuje się do sezonu wakacyjnego. By turyści czuli się bezpiecznie, w czasie wakacji w regionie będą działały dwa dodatkowe posterunki policji. Pojawią się też dodatkowe punkty bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
"Na okres wakacyjny wzmocnione zostaną jednostki policyjne w miejscowościach atrakcyjnych dla turystów. Od 1 lipca do służby skierowanych zostanie tam dodatkowo 32 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie" - mówi rzecznik prasowy podkarpackiej policji komisarz Marta Tabasz-Rygiel.

Dodała, że "najwięcej policjantów będzie wzmacniało te jednostki, które na swoim terenie mają akweny wodne". W sezonowym posterunku w Solinie nad Zalewem Solińskim w Bieszczadach nad bezpieczeństwem turystów ma czuwać dziesięciu policjantów.

"Szczególną uwagę będą zwracać na tereny wokół Zalewu Solińskiego. Każdy z delegowanych policjantów dobrze pływa oraz potrafi udzielić pierwszej pomocy" - zaznaczyła Tabasz-Rygiel.

Przypomniała, że oprócz dodatkowego posterunku w Solinie więcej policjantów będzie pracowało również w strukturach podległych komendom powiatowym policji w Sanoku, Brzozowie i Jaśle.

W lipcu i sierpniu wzmocnione zostaną też komendy policji w Tarnobrzegu, Kolbuszowej, Jarosławiu i Ropczycach; wszędzie tam gdzie są zbiorniki i akweny wodne.

"Dodatkowo w Tarnobrzegu, na czas wakacji, powstanie posterunek sezonowy. Do opieki nad wypoczywającymi nad Jeziorem Tarnobrzeskim skierowanych zostanie ośmiu funkcjonariuszy" - mówiła rzecznik podkarpackiej policji.

W wakacje nad bezpieczeństwem turystów w Bieszczadach i Beskidzie Niskim będzie również czuwać 205 ratowników i kandydatów na ratowników górskich. "Obok całorocznych stacji ratunkowych bieszczadzkiej grupy GOPR w Sanoku, Ustrzykach Górnych i Cisnej będą pracowały sezonowe stacje na Połoninie Wetlińskiej oraz w Dukli w Beskidzie Niskim" - zauważył naczelnik bieszczadzkiego GOPR Krzysztof Szczurek.

Sieć placówek GOPR uzupełniają punkty ratunkowe w schroniskach "Koliba" na Przysłupiu Caryńskim, "Pod Wysoką Połoniną" w Wetlinie oraz "Bacówce" pod Małą Rawką.

Ratownicy bieszczadzkiej grupy GOPR monitorują prawie cztery tys. km kw. Opiekują się turystami w Bieszczadach, Beskidzie Niskim, a także w Górach Sanocko-Turczańskich oraz na pogórzach Dynowskim i Przemyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.