PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie przygotowuje się na wakacje

  • PAP    14 czerwca 2011 - 17:25
Podkarpackie przygotowuje się na wakacje

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowano konferencję "Bezpieczne Wakacje 2011", poświęconą przygotowaniu regionu do nachodzących wakacji.
Podczas tegorocznych wakacji na Podkarpaciu wypoczywać będzie ok 8,5 tys. dzieci z całego kraju. Dotychczas podkarpackie kuratorium oświaty zarejestrowało ponad 100 placówek, które będą organizować taki wypoczynek.

Wojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz oceniła, że wszystkie służby i inspekcje są gotowe do nadzorowanie bezpiecznego wypoczynku dzieci. Zaapelowała do dyrektorów szkół o zorganizowanie w ostatnim tygodniu roku szkolnego, lekcji wychowawczych, na których przedstawione zostaną zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach.

Czytaj też: 1,6 mln zł na letni wypoczynek

Podkarpacki wicekurator oświaty Antoni Wydro pinformował podczas konferencji, że dotychczas kuratorium zarejestrowało 101 placówek w regionie, które będą organizować wypoczynek dla dzieci. - W tych miejscach wypoczywać będzie 8,5 tys. dzieci z całej Polski - powiedział.

Z danych kuratorium wynika, że w różnego rodzaju formach zorganizowanego wypoczynku udział weźmie tylko 30 proc. podkarpackich dzieci. Obecny na konferencji zastępca podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Andrzej Sabik, powiedział, że policja, jak co roku, będzie prowadzić akcję sprawdzania autokarów, które wiozą dzieci na wypoczynek.

- Uruchamiamy także sezonowe posterunki m.in. w Polańczyku-Solinie. W miejscach, gdzie będą wypoczywały większe grupy dzieci będziemy kierować więcej funkcjonariuszy. Kontrolować będziemy również m.in. miejsca sprzedaży alkoholi czy nie dochodzi tam do łamania prawa - zaznaczył.

W ub.r. na Podkarpaciu podczas wakacji doszło do 480 wypadków drogowych, w tym 108 z udziałem dzieci. 60 dzieci zostało rannych, a czworo zginęło.

Jak poinformował prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Robert Dworak, w najważniejszych kąpieliskach już rozpoczęły się dyżury ratowników; m.in. nad Zalewem Solińskim. - Obecnie prowadzimy w szkołach gimnazjalnych pogadanki, na których uczymy i ostrzegamy dzieci przed kąpielą na niestrzeżonych akwenach - powiedział.

W ubiegłym roku w regionie podczas wakacji utonęło 17 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.