PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Rozpoczęła się sprzedaż choinek

  • PAP/AT    12 grudnia 2017 - 10:07
Podkarpackie: Rozpoczęła się sprzedaż choinek
Oprócz choinek świerkowych w sprzedaży są także jodłowe i sosnowe (fot.pixabay.com)

Większość nadleśnictw z woj. podkarpackiego rozpoczęła sprzedaż choinek - poinformował rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
"Do sprzedaży w tym roku przygotowano 5,6 tys. młodych drzewek. Oprócz choinek świerkowych są także jodłowe i sosnowe" - powiedział rzecznik.

Drzewka wyrosły na plantacjach, które zakładane są na gruntach przejściowo użytkowanych, np. pod liniami energetycznymi lub na gruntach porolnych.

"Każdego roku podkarpaccy leśnicy sprzedają od trzech do sześciu tysięcy choinek o wysokości od półtora do pięciu metrów" - przypomniał rzecznik krośnieńskiej RDLP.

Największym zainteresowaniem cieszą się choinki nadające się do ustawienia w domu; drzewka do półtora metra kosztują średnio 38 zł. "Natomiast za choinki mierzące ponad 2,5 metra trzeba zapłacić 52 zł, a powyżej 3,5 metra 75 zł. Ceny drzewek uwzględniają jedynie koszty hodowli, pozyskania i transportu z lasu" - zauważył Marszałek.

Trafiają się także zamówienia specjalne. Zazwyczaj chodzi o choinki mierzące więcej niż dziesięć metrów, które mają być ustawione w kościołach lub miejscach publicznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.