PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Samorząd wojewódzki popiera stworzenie centrum szkolenia GOPR

  • MIW    15 lutego 2017 - 16:34
Podkarpackie: Samorząd wojewódzki popiera stworzenie centrum szkolenia GOPR
GOPR-owcy przedstawili projekt budowy centrum szkoleniowego. (fot. www.podkarpackie.pl)

• Samorząd województwa podkarpackiego obiecał poparcie dla pomysłu stworzenia w Bieszczadach centrum szkolenia organizacji i koordynacji akcji ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
• Byłaby to pierwsza taka placówka w tej części Europy.
Temat był omawiany podczas wyjazdowego posiedzenia zarządu województwa podkarpackiego, które odbyło się w Ośrodku Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. W jego trakcie omawiano kwestie związane z infrastrukturą transportową (m.in. inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego) oraz realizacją Programu Strategicznego Rozwoju Bieszczad.

Projekt budowy centrum szkolenia organizacji i koordynacji akcji ratowniczych przedstawili członkowie bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ramach inwestycji – jak informuje podkarpacki urząd marszałkowski - miałby powstać kompleksowy ośrodek szkoleniowy dla ratowników, który odzwierciedlałby większość sytuacji z jakimi mogą mieć oni do czynienia w trakcie swych działań (łącznie z tymi najbardziej ekstremalnymi jak skok ze śmigłowca nad wodą czy awaria kolejki gondolowej).

Szukający pieniędzy na realizację tego przedsięwzięcia (koszt całości szacowany jest na ok. 2,5 mln euro) ratownicy liczą na fundusze unijne.

- Zarząd województwa zapewnił poparcie dla tej inicjatywy i zapewnił możliwą pomoc w tworzeniu montażu budżetu tej inwestycji – czytamy w komunikacie podkarpackiego urzędu marszałkowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.