PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: szlaki turystyczne na Korbanię będą zrewitalizowane

  • PAP/JS    21 marca 2018 - 18:03
Podkarpackie: szlaki turystyczne na Korbanię będą zrewitalizowane
Oba szlaki wymagają pilnej rewitalizacji, w ramach inwestycji szlaki zostaną odpowiednio oznakowane, zamontowane zostaną tablice kierunkowe i informacyjne (fot. pixabay.com)

Ok. 170 tys. zł kosztować będzie rewitalizacja dwóch szlaków na górę Korbania w Bieszczadach. W ramach inwestycji szlaki zostaną oznakowane, wybudowane zostaną także m.in. wiaty oraz ławki dla turystów.
W środę (21 marca) w Rzeszowie podpisana została umowa między samorządem woj. podkarpackiego a gminą Solina, która zrealizuje inwestycję. Budżet projektu to ok. 170 tys. zł, z tej kwoty 150 tys. zł przekaże samorząd województwa, pozostałą kwotę wyłoży gmina Solina.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl powiedział, że szlak turystyczny na Korbanię wpisuje się w program bieszczadzki, który przygotowuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

"Chcemy, aby do wszystkich inwestycji, które będą realizowane w tym roku w gminie Solina, dołączył właśnie ten projekt. Nasza aktywność w tym obszarze jest coraz większa, a ten szlak ma z nową jakością odkryć górę Korbanię. Jest to szlak mający charakter rodzinny, otwierający piękne widoki na gminę Solina" - podkreślił Ortyl.

Wójt gminy Solina Adam Piątkowski zaznaczył, że szlak na Korbanię będzie nie tylko widokowy, ale również edukacyjny. "Chcemy edukować turystę, zapoznawać go z piękną bieszczadzką przyrodą" - mówił.

Dwa szlaki turystyczne (czerwony i zielony) na Korbanię będą miały swój początek w Bukowcu. W tej miejscowości ustawiony zostanie ozdobny słup, gdzie oprócz drogowskazów znajdzie się tablica z mapą gminy Solina, na której zaznaczone będą wszystkie szlaki piesze, atrakcje oraz potrzebne turyście informacje np.: nr telefonu GOPR.

Oba szlaki wymagają pilnej rewitalizacji, w ramach inwestycji szlaki zostaną odpowiednio oznakowane, zamontowane zostaną tablice kierunkowe i informacyjne. Wybudowane będą elementy małej architektury takie jak ławeczki, kosze na śmieci, mostki i schodki ułatwiające przejścia nad potokami i wąwozami oraz podejścia i zejścia po stromym stoku.

W uroczystości podpisania umowy między samorządami obecny był również wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak, który podkreślił, że rewitalizacja szlaku na Korbanię to kolejne wzmocnienie "atrakcyjności turystycznej Bieszczadów".

"Takie działania, jak realizowany projekt są sensowne i komplementarne do działań, które już prowadzimy w ramach przygotowywanego Programu dla Bieszczadów. Liczymy też na zaangażowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w obszarze turystycznym czy okołoturystycznym. Takie dodatkowe środki przygotowaliśmy w ramach programu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - z budżetem 200 mln zł" - mówił wiceminister.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.