PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie, wiatr: Połamane drzewa i zerwane dachy. Są poszkodowani

  • PAP/AT    11 grudnia 2017 - 09:24
Podkarpackie, wiatr: Połamane drzewa i zerwane dachy. Są poszkodowani
Ze względu na prognozy, które przewidują silny wiatr do końca wtorku (12 grudnia), strażacy zaapelowali o zachowanie szczególnej ostrożności (fot.shutterstock)

Przez ostatni weekend na Podkarpaciu w związku z silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu strażacy interweniowali ponad 230 razy. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala na obserwację.
Rzecznik podkarpackiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Marcin Betleja poinformował, że najwięcej interwencji polegało na usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach i chodnikach. W dwóch przypadkach strażacy pomagali też zabezpieczyć na budynkach mieszkalnych dachy uszkodzone przez silny wiatr.

"W nocy z niedzieli (10 grudnia) na poniedziałek (11 grudnia), po godz. 23.00 w Nowosielcach w powiecie sanockim złamane drzewo spadło na przejeżdżający samochód. Osoba kierująca pojazdem została zabrana do szpitala na obserwację" - podał Betleja.

Ze względu na prognozy, które przewidują silny wiatr do końca wtorku (12 grudnia), zaapelował o zachowanie szczególnej ostrożności i nieparkowanie samochodów pod drzewami i reklamami wielkopowierzchniowymi, o zabezpieczenie na balkonach przedmiotów, które wiatr mógłby zdmuchnąć.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.