PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie wyda 1,7 mln zł na kolonie dla ponad 4 tys. uczniów

  • PAP    2 lipca 2014 - 14:11
Podkarpackie wyda 1,7 mln zł na kolonie dla ponad 4 tys. uczniów

Prawie 1,7 mln zł przeznaczyło województwo podkarpackie na wypoczynek dla dzieci i młodzieży podczas wakacji. Dzięki temu na kolonie i obozy wyjedzie ponad 4 tys. uczniów - poinformowała w środę wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska.
Dodała, że dla dzieci z rodzin najuboższych wypoczynek zostanie w pełni sfinansowany. "Na ten cel przekazanych zostało ponad 1,2 mln zł. Liczymy, że na kolonie i obozy wyjedzie ponad 1,4 tys. dzieci i młodzieży. Część z nich odpoczywać będzie nad morzem, m.in. w Łebie, Mrzeżynie i Darłówku, a część w górach m.in. w Zakopanem i Lesku" - powiedziała.

Pozostała kwota - ponad 480 tys. zł - przeznaczona została na dofinansowanie wypoczynku dla ponad 2,7 tys. dzieci. Wypoczynek ten organizowany będzie przez ponad 40 organizacji i stowarzyszeń pozarządowych.

Wojewoda zaznaczyła, że podkarpacki sanepid skontrolował dotychczas ponad 260 obiektów, w których organizowany będzie wypoczynek dla dzieci.

"Inspektorzy wydali 28 decyzji o usunięciu drobnych usterek. Jedna decyzja nakazywała zamknąć obiekt. To nie jest dużo, patrząc na skalę kontroli. Wynika z tego, że obiekty, które będą m.in. przygotowywać obiady dla dzieci, są coraz lepiej przygotowane do świadczenia usług" - powiedziała Chomycz-Śmigielska.

Podkarpackie Kuratorium Oświaty szacuje, że ok. 30 proc. dzieci z regionu wyjedzie w tym roku na wypoczynek poza miejsce zamieszkania bądź spędzi wakacje w swojej miejscowości, m.in. na półkoloniach.

Podkarpacki kurator oświaty Jacek Wojtas powiedział na konferencji, że w czasie wakacji będzie działała na Podkarpaciu infolinia - pod numerem telefonu 880 573 777. "Każdy, kto będzie zaniepokojony np. warunkami w miejscu pobytu dzieci, będzie mógł zadzwonić. Wówczas wizytatorzy z kuratorium sprawdzą taki turnus. Poza tymi zgłoszonymi kontrolami, planujemy, że ok. 10 proc. placówek, w których odpoczywają dzieci, będzie przez nas skontrolowanych" - zapowiedział Wojtas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.