PARTNER PORTALU
  • BGK

Podpisano porozumienie ws. Air Show między wojskiem a władzami Radomia

  • PAP/JS    5 lipca 2017 - 19:40
Podpisano porozumienie ws. Air Show między wojskiem a władzami Radomia
Air Show to największe pokazy lotnicze w kraju (fot.mat.pras.)

Porozumienie w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu podpisali prezydent tego miasta i dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych - poinformował radomski magistrat. Impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.
Air Show to największe pokazy lotnicze w kraju. Odbywają się co dwa lata w Radomiu. Ich zorganizowanie w tym roku stało do niedawna pod znakiem zapytania. Pojawiły się bowiem rozbieżności między władzami Radomia a wojskiem, co sposobu finansowania imprezy oraz jej programu. W środę prezydent Radomia Radosław Witkowski i dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika podpisali jednak porozumienie w tej sprawie.

Według prezydenta Radomia współorganizacja tegorocznej edycji Air Show to duże wyzwanie dla miasta. "Spoczęły na nas zadania, które dotychczas realizowało wojsko, m.in. kwestia zabezpieczenia medycznego" - zaznaczył Witkowski.

Miasto samo sfinansuje także organizację transportu komunikacji miejskiej, parkingów oraz zaplecza sanitarnego. W sumie na organizację Air Show Radom ma przeznaczyć blisko 1 mln zł.

Zgodnie z porozumieniem za przygotowanie programu pokazów odpowiada wojsko.

"To wyjątkowa impreza, która promuje nasze miasto w całej Europie. Mam nadzieję, że program pokazów zadowoli widzów" - powiedział Witkowski.

W czerwcu, na sesji Rady Miejskiej w Radomiu, przedstawiciel wojska poinformował, że udział w imprezie potwierdziło 9 państw. Wśród gości zagranicznych nie będzie jednak żadnego zespołu akrobacyjnego. W poprzednich latach widzowie podziwiali spektakularne występy, m.in. francuskiego zespołu Patrouille de France, włoskiego - Frecce Tricoloti czy szwajcarskiego Patrouille Suisse. Dynamicznym pokazom w powietrzu towarzyszyć ma wystawa statyczna. Wstęp na dwudniową imprezę będzie bezpłatny. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.