Podtopienia i zamknięte drogi

  • Przegląd prasy
  • 19-01-2011
  • drukuj
Z powodu wylania Wisły nieprzejezdna jest droga nr 256 z Fordonu do Strzelec Dolnych w województwie kujawsko - pomorskim. Nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 244 w miejscowości Mochle pod Bydgoszczą - informuje "Gazeta Pomorska"
Podtopienia i zamknięte drogi

Poziom wody na Wisle się podnosi. Fachowcy od zagrożeń hydrologicznych przewidują, że fala osiągnie poziom alarmowy i będzie tak wysoka przez kilka dni. Tereny przybrzeżne będą zalane.

Dramatyczna sytuacja jest również w Wielkopolsce. W powiecie międzychodzkim wodę w Warcie piętrzą dwa zatory lodowe. Nieprzejezdna jest już droga wojewódzka nr 198 Radgoszcz-Zatom Nowy - Sieraków. Oddalony o 1,5 km od Zatomia Starego przysiółek Jonatowo jest odcięty od świata. Strażacy dostarczyli mieszkańcom łódź, by mogli zaopatrywać się w żywnośś - poinformował "Głos Wielkopolski".

Przybiera również woda w Odrze w Zachodniopomorskim. W Gozdowicach w ciągu doby przybyło 20 cm i stan alarmowy przekroczony jest o 132 cm, w Bielinku o 120 cm a w Gryfinie o 16 cm. Występują lokalne podtopienia, kilkadziesiąt gospodarstw ma wodę w piwnicach. Nie ma jednak konieczności ewakuacji ludzi i dobytku.

Czytaj też:

Wisła opada, Wisła przybiera 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

szkoda tylko, że nie dało się tego przewidzieć wcześniej. no ale to jest natura a z nią trudno walczyć

Malowniczy, 2011-01-19 20:47:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE