PARTNER PORTALU
  • BGK

Pogadaj z marszałkiem na pikniku

  • AZA    27 maja 2011 - 20:16

Piknik Rodzinny „Samorządowcy Dzieciom" z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Odbędzie się w niedzielę w godz. 11.00-16.00 na Placu Artystów w Kielcach.
Występy artystyczne, konkursy z nagrodami dla dzieci i całych rodzin, pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, prezentacje rękodzieła artystycznego i degustacje potraw regionalnych oraz atrakcyjne pokazy naukowe przygotowane przez Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego – takie m.in. atrakcje czekają na uczestników festynu.

Z mieszkańcami Kielc i regionu świętokrzyskiego  spotkają się przewodniczący Sejmiku Marek Gos, marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Grzegorz Świercz oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Włodzimierz Stępień. Każdy, kto zechce przyjść na piknik będzie miał możliwość spotkać się i porozmawiać z władzami samorządowymi regionu świętokrzyskiego.

Podczas pikniku rodzinnego nie zabraknie konkursów z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz prezentacji artystycznych. Na scenie wystąpią m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "Skokotliwi" z Mostek, „Taddy Band”, „Kapela Świętokrzyska" i „Panaceum”, natomiast z repertuarem piosenek kabaretowych wystąpi Joanna Berner. Dzieci zabawiać będą artyści z Cyrku „Bravo" oraz aktor-mim Kuba Sielski.

W ramach promocji Świętokrzyskiego Systemu Innowacji, Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego zaprasza do udziału w atrakcyjnych pokazach naukowych. W Strefie Innowacji przeprowadzone zostaną interaktywne pokazy naukowe z fizyki i robotyki oraz widowiskowe eksperymenty chemiczne.

Planowany jest też pokaz programowania robotów z udziałem publiczności. Umożliwi to przedstawienie krok po kroku jak wyglądają kolejne etapy ożywiania maszyny. Zaprezentowane zostaną m.in. roboty humanoidalne, podążające za światłem, reagujące na dźwięk, podążające po wyznaczonej trasie oraz roboty SUMO.

Pokazy naukowe odbędą się w ramach promocji Świętokrzyskiego Systemu Innowacji. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Podczas pikniku będzie można także podziwiać prace twórców ludowych, a na stoisku Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach zmierzyć poziom cukru i cholesterol. Atrakcyjnie zapowiadają się także pokazy przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Kielcach. Policjanci będą znakować rowery, będzie można także obejrzeć policyjny motocykl i samochód, a także pokaz tresury psa policyjnego. Na mostku nad Silnicą stanie natomiast wóz strażacki.

Ponadto podczas pikniku wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu „Rola administracji samorządowej w rozwoju regionu”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: