PARTNER PORTALU
  • BGK

Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane w Łódzkiem. Dwa regiony jeszcze z ostrzeżeniem

  • AW/PAP    2 maja 2017 - 14:41
Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane w Łódzkiem. Dwa regiony jeszcze z ostrzeżeniem
Ostatniej doby strażacy w woj. łodzkim podjęli osiem interwencji związanych z sytuacją hydrologiczną (fot.pixabay)

W związku ze stałą poprawą sytuacji hydrologicznej i meteorologicznej oraz systematycznym zmniejszaniem się stanu wody w zlewniach Warty i Pilicy wojewoda łódzki odwołał we wtorek (2 maja) pogotowie przeciwpowodziowe, które obowiązywało w całym regionie.
Jak poinformował Krystian Makowski, oficer dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, we wtorek ( 2 maja) stan wód jeszcze nie na wszystkich rzekach woj. łódzkiego wrócił do normy, ale w związku z lepszą pogodą sytuacja cały czas się poprawia.

"Stan alarmowy nadal przekroczony jest na Pilicy w Sulejowie o 37 cm, a poziomy ostrzegawcze hydrolodzy odnotowali na rzekach: Czarna Maleniecka w Dąbrowie (pow. piotrkowski), Luciąża w Kłudzicach (pow. piotrkowski), Warta w Bobrach, Działoszynie i Osjakowie (pow. radomszczański, pajęczański i sieradzki), Grabi w Łasku i Prosna w Mirkowe (pow. wieruszowski). Na wodowskazach widać, że poziom wód cały czas systematycznie się obniża" - powiedział Makowski.

Dodał, że prognozy synoptyków na najbliższe dni są korzystne, w związku z czym wojewoda łódzki Zbigniew Rau odwołał we wtorek ogłoszone w piątek pogotowie przeciwpowodziowe w całym regionie. Zgodnie z decyzją wójtów, nadal obwiązuje ono lokalnie na terenach zagrożonych zalaniem, m.in. w Sulejowie i poszczególnych gminach w powiecie radomszczańskim.

Ostatniej doby strażacy podjęli osiem interwencji związanych z sytuacją hydrologiczną. Jak poinformował Makowski, w nocy z wtorku na środę w Radomsku w zalanej wodą piwnicy pustostanu po budynku jednorodzinnym znaleziono ciało mężczyzny. Prawdopodobnie przyczyną zgonu było utonięcie po upojeniu alkoholowym. 

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa Nadal obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne na terenie województw: opolskiego i dolnośląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.