PARTNER PORTALU
  • BGK

Pogotowie przeciwpowodziowe w płockim

  • PAP    26 lutego 2010 - 14:33
Pogotowie przeciwpowodziowe w płockim

W związku z przyborem Wisły w siedmiu położonych nad rzeką gminach powiatu płockiego wprowadzono w piątek w południe stan pogotowia przeciwpowodziowego.
Jak poinformował dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w starostwie płockim Jan Jerzy Ryś, pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w gminach: Wyszogród, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Gąbin i Nowy Duninów.

W piątek do godz. 13 Wisła w Wyszogrodzie osiągnęła poziom 579 cm, czyli o 29 cm powyżej stanu alarmowego, a w Kępie Polskiej 489 cm, czyli o 39 cm powyżej stanu alarmowego.

- Wisła w tym rejonie jest cały czas monitorowana. W ciągu ostatniej doby jej poziom podniósł się o kilkanaście centymetrów. W niektórych miejscach woda wystąpiła co prawda z koryta rzeki, ale utrzymuje się u podstawy wałów przeciwpowodziowych. Gdyby doszło do ich przesiąkania są przygotowane worki, piasek i niezbędny sprzęt - zapewnił Ryś.

Od czwartku stan pogotowia przeciwpowodziowego, wprowadzonego w związku z przyborem Wisły i spodziewanym dalszym wzrostem poziomu wody w rzece, obowiązuje w Płocku. Na Zalewie Włocławskim na Wiśle, kierując się od Dobrzynia w stronę Płocka, pracują wciąż lodołamacze. Cztery jednostki, które wypłynęły w poniedziałek z Włocławka, mają przebić w pokrywie lodowej rynnę o szerokości 400 metrów, która umożliwi swobodny spływ wody i kry z górnego odcinka rzeki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.