PARTNER PORTALU
  • BGK

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie płockim

  • pt/pap    1 marca 2017 - 06:45
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie płockim
Starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w gminach: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów.

W związku z przekroczeniem przez Wisłę stanów ostrzegawczych we wtorek rano, w siedmiu położonych nad rzeką gminach powiatu płockiego ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Będzie ono obowiązywało tam do odwołania.
Jak poinformowało powiatowe centrum zarządzania kryzysowego w Płocku, tamtejszy starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w gminach: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów.

„Tempo przyboru Wisły spowodowane napływem wód roztopowych z górnego jej biegu, a także z dopływów Bugu i Narwi, jest powolne. Obecnie wynosi ono średnio 1 cm na godzinę. Prognozy wskazują, że taki przybór rzeki może potrwać kilka dni, o ile nie zmienią się warunki pogodowe, sprowadzając opady deszczu” – powiedział kierownik powiatowego centrum zarządzania kryzysowego w Płocku Jan Ryś.

Jak dodał, we wtorek rano poziom Wisły w rejonie Wyszogrodu wynosił 508 cm, przekraczając tam stan ostrzegawczy o 8 cm, a w Kępie Polskiej rzeka osiągnęła 451 cm, czyli o 1 cm powyżej stanu ostrzegawczego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.