PARTNER PORTALU
  • BGK

Poinformują o miejskich zabytkach

  • PAP    27 października 2011 - 17:07
Poinformują o miejskich zabytkach

W grudniu na wszystkich gorzowskich zabytkach pojawią się specjalne tablice informacyjne w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim - poinformowała rzeczniczka magistratu w Gorzowie Anna Zaleska.
Tablice z podstawowymi informacjami na temat danego zabytku zostaną wykonane z bezbarwnej pleksi w formacie 40 cm na 40 cm. Tablic będzie 72, czyli tyle, ile jest wpisów do rejestru zabytków. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy tego zlecenia.

"Opisy, które pojawią się na tablicach, będą w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Oczywiście na tablicach znajdzie się logo miasta Gorzów - Przystań, oraz międzynarodowy znak, że zabytek jest chroniony" - powiedziała Sylwia Groblica, miejski konserwator zabytków w Gorzowie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja gorzowskich zabytków oraz podniesienie walorów turystycznych miasta.

Do najciekawszych zabytków Gorzowa należy zaliczyć m.in. średniowieczną katedrę, która jest najbardziej rozpoznawalnym budynkiem w centrum tego miasta. Niedawno wyremontowany został XVIII-wieczny spichlerz na lewym brzegu Warty. Odwiedzając Gorzów trzeba koniecznie obejrzeć pozostałości murów obronnych, wille dawnych fabrykantów i wiele bogato zdobionych kamienic.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.