PARTNER PORTALU
  • BGK

Pokażą zdjęcia i makietę stadionu

  • AW    25 stycznia 2011 - 08:19

Dziś w Poznaniu zaplanowano dwie imprezy kulturalne w zwiazku z przygotowaniami do Euro 2012. W holu Dworca Głównego PKP w eksponowane będą zdjęcia a przy stadionie zostanie odsłonięty niezwykły model.
Od 25 stycznia (wernisaż dziś o godz. 10)  w dworcowym holu wystawione będą zdjęcia prezentujące najważniejsze wydarzenia o charakterze społecznym, jakie miały miejsce w Poznaniu od czasu ogłoszenia przez Michela Platiniego decyzji o organizacji turnieju w Polsce i na Ukrainie. Wystawa zatytułowana "POZytywne emocje 500 dni przed POZnaniem" obejmuje blisko 40 fotografii.

Także dziś o godzinie 12. zostanie oficjalnie zaprezentowana makieta Stadionu Miejskiego w Poznaniu, przygotowana specjalnie z myślą o osobach niewidzących. Praca powstała dzięki inicjatywie Miasta Poznania oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji Niewidomych i Słabowidzących. Jej autorem jest poznański rzeźbiarz Roman Kosmala. Została wykonana z brązu ma granitowym cokole.

Od wtorku można ją będzie oglądać przy IV trybunie Stadionu Miejskiego. Pozostanie tam na stałe. To druga, po makiecie Starego Rynku, tego rodzaju instalacja stworzona z myślą o osobach niewidomych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.