PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliona dla dolnośląskich goprowców

  • AW    21 marca 2012 - 17:46
Pół miliona dla dolnośląskich goprowców

Specjalistyczne szkolenia goprowców, zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego oraz prowadzenie kursów bezpiecznego poruszania się w górach. Na to wszystko mogą zostać przeznaczone pieniądze, które do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego trafią z dolnosląskiego urzędu marszałkowskiego.
Zarząd województwa dolnośląskiego na ratownictwo górskie przeznaczył 500 tys zł. - Pieniądze te mają sprawić, że w dolnośląskich górach będzie jeszcze bezpieczniej niż dotychczas. Środki te trafią do dwóch grup GOPR. Po 250 tys. zł otrzymają ekipy stacjonujące w Karkonoszach i w Sudetach - informuje biuro prasowe UM.

Pierwsza ekipa, czyli karkonoska grupa regionalna GOPR zabezpiecza teren, który rocznie odwiedzają 4 mln turystów z całego świata. W ciągu roku przeprowadza ok. 300 akcji ratunkowych, 100 interwencji oraz 10 wypraw poszukiwawczych. Dzięki wyszkolonej kadrze, składającej się z blisko 150 ratowników, dyżur pełni przez cały rok. Z kolei w drugiej sekcji, która otrzymała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego, czyli grupie wałbrzysko – kłodzkiej, pracuje 145 ratowników. Mają oni pod swoją opieką około 2400 km2 i 1600 km szlaków turystycznych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.