PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliona na integrację bibliotek ze społecznościami

  • em    12 marca 2014 - 20:14
Pół miliona na integrację bibliotek ze społecznościami

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski ogłosił nowy priorytet Partnerstwo publiczno-społeczne, którego celem jest aktywizacja społeczności wokół biblioteki publicznej oraz wzmocnienie jej znaczenia jako miejsca integracji .
O dofinansowanie w ramach priorytetu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które nawiążą współpracę z biblioteką publiczną umożliwiającą realizację zadania.

Jednym z warunków jest współdziałanie przez ngo z biblioteką publiczną w gminie wiejskiej, miejsko-wiejskiej lub w gminie miejskiej do 20.000 mieszkańców.

Każde zadanie musi zawierać trzy elementy: prowadzenie wolontariatu na rzecz biblioteki, przeprowadzenie w ciągu roku co najmniej sześciu działań aktywizujących lokalną społeczność wokół biblioteki oraz zorganizowanie jednodniowego wydarzenia promującego bibliotekę wśród członków lokalnej społeczność („święto biblioteki").

Priorytet Partnerstwo publiczno-społeczne jest częścią Programu Ministra Promocja literatury i czytelnictwa. Będzie realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020.

Celem priorytetu jest aktywizacja społeczności wokół biblioteki publicznej jako ważnej instytucji kultury w gminie oraz wzmocnienie znaczenia tej placówki jako miejsca integracji życia społeczności lokalnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.