PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliona na tatrzańskie szlaki

  • PAP    9 czerwca 2010 - 21:39
Pół miliona na tatrzańskie szlaki

Ponad pół miliona złotych wyda w tym roku Tatrzański Park Narodowy (TPN) na remonty górskich szlaków turystycznych. Główne prace mają ruszyć w czerwcu.
Najpilniejsze remonty czekają szlaki, na których ruch turystyczny jest największy. Remontu wymagają szlaki w rejonie Kasprowego Wierchu, m.in. szlak z Myślenickich Turni na Kasprowy Wierch oraz trasa na Czerwone Wierchy.

Jak powiedział główny specjalista ds. ochrony przyrody TPN Marek Pęksa, mniejsze remonty w części reglowej gór, jak na przykład w Dolinie Kościeliskiej, już się rozpoczęły, natomiast prace w terenie wysokogórskim będzie można podjąć dopiero po zniknięciu pokrywy śnieżnej i ustabilizowaniu się gruntu.

Wszystkie prace przy remoncie tatrzańskich szlaków odbywają się ręcznie, bez użycia ciężkiego sprzętu. - Każdy robotnik dysponuje tylko łopatą, kilofem i własnymi rękoma - dodał Pęksa.

Pieniądze na remonty tatrzańskich szlaków pochodzą z wpływów za bilety wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Część pieniędzy na ten cel będzie pochodzi z funduszy unijnych.

Renowacje górskich traktów są przeprowadzane przez TPN co roku, bez większych ograniczeń w ruchu turystycznym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.