Polacy o decyzji wojewodów ws. stadionów

Ponad połowa respondentów (54 proc.) dobrze ocenia decyzje wojewodów o zamknięciu stadionów Legii Warszawa i Lecha Poznań.
Polacy o decyzji wojewodów ws. stadionów

63 proc. ankietowanych uważa, że nie jest to skuteczna metoda walki ze stadionowymi chuliganami - wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia.

Czytaj też: Policja wróci na stadiony

Według badania opublikowanego w sobotę, blisko co trzeci respondent (29 proc.) negatywnie odnosi się do zamykania aren piłkarskich dla publiczności. Prawie tyle samo (30 proc.) wierzy, że takie działania będą skuteczne.

Czytaj też: Awantura o stadiony. Kibice zaprotestują

Wojewodowie mazowiecki Jacek Kozłowski i wielkopolski Piotr Florek, po tym, jak we wtorek pseudokibice Legii i Lecha zdemolowali stadion Zawiszy w Bydgoszczy, zdecydowali, że drużyny te rozegrają najbliższe mecze ligowe przy pustych trybunach. Oba kluby odwołały się od decyzji wojewodów do szefa MSWiA.

W piątek wieczorem kibice Legii protestowali przed stadionem przy Łazienkowskiej, na którym ich klub rozgrywał mecz ligowy bez udziału publiczności. Fani Lecha Poznań przed zamkniętym stadionem mają manifestować w sobotę.

Instytut Badania Opinii Homo Homini przeprowadził sondaż telefoniczny w piątek, 6 maja, na reprezentatywnej dla ogółu Polaków grupie 1100 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy decyzje już zapadły co do innych stadionów? Czy jutro dla kibiców może być lepsze? Albo Tusk zamknie JE WSZYSTKIE ?

1.połowa, 2011-05-08 19:59:19 odpowiedz

A kibice? niezależna.tv ! Ale dali czadu!!! TE RAZ BĘDZIE JA ZDA !

FANATYK, 2011-05-08 10:52:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE