PARTNER PORTALU
  • BGK

Polacy o decyzji wojewodów ws. stadionów

  • PAP    7 maja 2011 - 10:32
Polacy o decyzji wojewodów ws. stadionów

Ponad połowa respondentów (54 proc.) dobrze ocenia decyzje wojewodów o zamknięciu stadionów Legii Warszawa i Lecha Poznań.
63 proc. ankietowanych uważa, że nie jest to skuteczna metoda walki ze stadionowymi chuliganami - wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia.

Czytaj też: Policja wróci na stadiony

Według badania opublikowanego w sobotę, blisko co trzeci respondent (29 proc.) negatywnie odnosi się do zamykania aren piłkarskich dla publiczności. Prawie tyle samo (30 proc.) wierzy, że takie działania będą skuteczne.

Czytaj też: Awantura o stadiony. Kibice zaprotestują

Wojewodowie mazowiecki Jacek Kozłowski i wielkopolski Piotr Florek, po tym, jak we wtorek pseudokibice Legii i Lecha zdemolowali stadion Zawiszy w Bydgoszczy, zdecydowali, że drużyny te rozegrają najbliższe mecze ligowe przy pustych trybunach. Oba kluby odwołały się od decyzji wojewodów do szefa MSWiA.

W piątek wieczorem kibice Legii protestowali przed stadionem przy Łazienkowskiej, na którym ich klub rozgrywał mecz ligowy bez udziału publiczności. Fani Lecha Poznań przed zamkniętym stadionem mają manifestować w sobotę.

Instytut Badania Opinii Homo Homini przeprowadził sondaż telefoniczny w piątek, 6 maja, na reprezentatywnej dla ogółu Polaków grupie 1100 osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • 1.połowa, 2011-05-08 19:59:19

    Czy decyzje już zapadły co do innych stadionów? Czy jutro dla kibiców może być lepsze? Albo Tusk zamknie JE WSZYSTKIE ?
  • FANATYK, 2011-05-08 10:52:22

    A kibice? niezależna.tv ! Ale dali czadu!!! TE RAZ BĘDZIE JA ZDA !