PARTNER PORTALU
  • BGK

Policja czeka na filmiki z przejawami agresji drogowej

  • PAP    17 grudnia 2013 - 10:38
Policja czeka na filmiki z przejawami agresji drogowej

Śląska policja uruchomiła specjalny adres poczty elektronicznej, na który można przesyłać filmy z przejawami agresji uczestników ruchu drogowego. Takie osoby muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami - zapowiadają funkcjonariusze.
Uruchomiony właśnie adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl to reakcja śląskiej policji na opublikowane w ostatnim czasie w internecie filmy, na których zarejestrowano agresywne zachowania kierowców. Popularność internautów zyskały zwłaszcza dwa filmiki nakręcone ostatnio w Katowicach.

Policjanci ze śląskiej drogówki obiecują, że przeanalizują wszystkie nadesłane materiały i aby ograniczyć agresję kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich zachowań, będą sięgali po różnego rodzaju środki.

"Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu" - zaznacza śląska policja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Kierowca, 2013-12-17 16:15:02

    Chciałbym wierzyć, że inicjatywa ta jest początkiem zmian w śląskiej drogówce i policja zajmie się nie tylko kontrolą prędkości, ale również kulturą jazdy nie tylko młodych kierowców oraz rozwiązaniami komunikacyjnymi modernizowanych dróg, zanim zostaną wykonane, a później na siłę udowadnianiu, że r...ozwiązania są zgodne z Ustawa o ruchu drogowym!!!  rozwiń
  • kiero, 2013-12-17 15:28:39

    Czyżby nastąpiła wymiana kadr posocjalistycznych w policji i o dziwo że ktoś zauważył że ruch drogowy to nie tylko i wyłącznie szybkość i fotoradary . Inicjator STOPAGRESJIDROGOWEJ za kilkanaście lat wejdzie na piedestał ludzi zmieniających nasz Kraj , jakkolwiek dzisiaj wielcy wysoko ulokowani w d...rogówce widzą tylko fotoradary . Prawda jest taka że pomiędzy fotoradarami i kulturą ruchu drogowego jest dystans jak do Władywostoku . Kolejny raz zwracam uwagę odpowiedzialnych za inicjowanie poprawnych zachowań w ruchu drogowym , na źródła Kodeksu Drogowego , jakim są ustawy , jeżeli po pierwszym czytaniu nie zmieniłeś zdania , przeczytaj kolejne 10 razy a przyjdzie jasność .  rozwiń