PARTNER PORTALU
  • BGK

Policja ostrzega przed "wirtualnymi pensjonatami" w Zakopanem

  • PAP/rs    1 listopada 2017 - 11:59
Policja ostrzega przed "wirtualnymi pensjonatami" w Zakopanem
Fałszywe oferty pojawiają się co roku przed okresem świąteczno-noworocznym. Fot. Shutterstock.com

W ostatnim czasie nasilił się proceder oszustw na tzw. wirtualne pensjonaty w Zakopanem. Policja apeluje do turystów o ostrożność i wnikliwe sprawdzanie ofert noclegowych zamieszczanych w internecie.
• Fałszywe oferty pojawiają się co roku przed okresem świąteczno-noworocznym, kiedy jest największe zainteresowanie wypoczynkiem w Zakopanem.

• Policja ostrzega przed stronami: atatry.pl oraz bliskotatr.eu.

Jak wyjaśnił  rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki, oszustwo polega na tworzeniu fałszywych stron internetowych z atrakcyjnymi zdjęciami obiektów hotelarskich, w rzekomo dobrej lokalizacji i atrakcyjnymi cenami. Warunkiem skorzystania z promocyjnych cen jest szybka wpłata  całości kwoty za rezerwację.

Policja ostrzega przed stronami: atatry.pl oraz bliskotatr.eu. - Okazuje się, że oferowane tu apartamenty są klasyczną próbą wyłudzenia pieniędzy. Strony zostały stworzone wykorzystując zdjęcia oraz szczątkowe dane rzeczywistych, legalnie działających firm z terenu Zakopanego oraz innych części Polski, stąd sprawdzenie zawartych tam danych, w dostępnych rejestrach, może u niektórych osób nie wzbudzić podejrzeń. W rzeczywistości jednak nie mają one nic wspólnego z wynajmem apartamentów - dodał rzecznik policji.

Policja radzi, aby przed wpłaceniem zaliczki wnikliwie wszystko sprawdzić - porównywać nazwy firm, NIP, regon, adresy, nazwiska właścicieli.

- Nie dajmy się nabierać na nadzwyczajne okazje cenowe, gdzie cena jest wręcz absurdalnie niska. Taka sytuacja powinna wzbudzić naszą podejrzliwość, zawsze porównajmy ceny w innych miejscach - dodał Waksmundzki.

Zaapelował, by o wszystkich próbach oszustwa poinformować policję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.