PARTNER PORTALU
  • BGK

Policjanci, celnicy i strażnicy razem na wigilii

  • PAP    21 grudnia 2012 - 18:13
Policjanci, celnicy i strażnicy razem na wigilii

- Po raz pierwszy na wspólnym spotkaniu opłatkowym spotkali się w piątek w Olsztynie przedstawiciele służb mundurowych: policjanci, strażacy, celnicy, funkcjonariusze straży granicznej, służby więziennej i transportu drogowego. W spotkaniu wzięło udział 200 osób.
"Boże Narodzenie to przede wszystkim święta spędzane w gronie rodzinnym, a nie wszystkim funkcjonariuszom dane będzie spędzić je z najbliższymi. Niektórzy będą musieli pełnić służbę, życzę więc, aby telefony alarmowe odzywały się wówczas jak najrzadziej" - mówił komendant wojewódzki policji Józef Gdański, witając uczestników spotkania.

Metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba podkreślił, że praca zarówno policji, straży pożarnej, jak i innych służb jest "działaniem na rzecz drugiego człowieka, które można nazwać misją".

W spotkaniu uczestniczył też marszałek województwa Jacek Protas, który jest prezesem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej na Warmii i Mazurach.

Uczestnicy spotkania zjedli tradycyjne potrawy wigilijne; dzielili się opłatkiem, a w świąteczny nastrój wprowadził wszystkich policyjny zespół. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.