PARTNER PORTALU
  • BGK

Policjanci ćwiczą przed Euro

  • www.radomnews.pl    19 marca 2012 - 10:01

Mazowieccy policjanci przygotowując się do Euro 2012 ćwiczyli na obiektach sportowych w Radomiu, Płocku i Siedlcach.
W manewrach które organizował Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, uczestniczyło ponad 500 funkcjonariuszy.

Ćwiczenia przygotowujące do Euro 2012 oraz do wiosennych rozgrywek piłkarskich w niższych ligach, odbyły się na Stadionie „Radomiaka”, w Płocku na Stadionie Wisły Płock oraz w Siedlcach na Stadionie Miejskim.

W Radomiu (zabierz głos/oceń prezydenta) i Płocku (zabierz głos/oceń prezydenta) takie ćwiczenia organizowane są co rok, natomiast w Siedlcach odbyły się po raz pierwszy i wzbudziły duże zainteresowanie ze strony kadry dowódczej, jak i samych policjantów uczestniczących przy zabezpieczaniu imprez masowych.

Funkcjonariusze wyposażeni w policyjne tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego ćwiczyli m. in. formowanie szyków zwartych i współdziałanie z tzw. grupami wsparcia. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja, którą policjanci muszą się wykazać podczas prawdziwych wydarzeń tego typu. W ćwiczeniach uczestniczyli przewodnicy z psami służbowymi oraz wykorzystano również armatkę wodną, która w takich działaniach zazwyczaj chłodzi zapał pseudokibiców.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.