PARTNER PORTALU
  • BGK

Policjanci rozmawiają z uczniami o bezpiecznym wypoczynku

  • PAP    25 czerwca 2012 - 17:15
Policjanci rozmawiają z uczniami o bezpiecznym wypoczynku

Policjanci z woj. warmińsko-mazurskiego w ostatnim tygodniu nauki odwiedzają szkoły i rozmawiają z uczniami o zasadach bezpiecznego wypoczynku; także o tym, jak uniknąć zakażenia wirusem HIV.
Jak poinformowało biuro prasowe warmińsko-mazurskiej policji w klasach młodszych omawiane są zasady bezpiecznej zabawy nad wodą czy na wsi, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Ze starszą młodzieżą policjanci rozmawiają na temat zagrożeń wynikających z używania narkotyków, alkoholu, ucieczek z domu i innych zachowań ryzykownych, do których zaliczono także wchodzenie na słupy i urządzenia przesyłające energię elektryczną.

W klasach gimnazjalnych policjanci mówią o ryzykownych kontaktach seksualnych, uświadamiają uczniom w jaki sposób mogą się zakazić wirusem HIV, przestrzegają przed sięganiem po alkohol i narkotyki.

Policjanci przypominają też uczniom, że na swój telefon mogą ściągnąć bezpłatną aplikację, dzięki której można się dowiedzieć, w jaki sposób przywrócić oddech i krążenie oraz jak się zachować w przypadku zadławienia, zakrztuszenia, omdlenia i zasłabnięcia, reakcji alergicznej, złamań, ran czy drgawek - to nowość przygotowana na ten sezon przez policję i samorząd województwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.