PARTNER PORTALU
  • BGK

Policyjne patrole na rowerach w siedmiu powiatach

  • PAP    9 kwietnia 2014 - 16:02

W siedmiu dolnośląskich powiatach od środy policjanci patrolują tereny rekreacyjne i turystyczne na rowerach. To pilotażowy program, który ma usprawnić interwencje w miejscach, gdzie trudniej dojechać radiowozem, np. karkonoskie miejscowości turystyczne.
Jak poinformował PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, rowerowe patrole od środy działają we Wrocławiu oraz w sześciu mniejszych powiatach: jeleniogórskim, kłodzkim, wałbrzyskim, bolesławieckim, dzierżoniowskim i głogowskim. Pilotażowy program dolnośląskiej policji finansują władze samorządowe.

"Policjanci na rowerach będą przede wszystkich w miejscach, gdzie trudniej dojechać radiowozem, albo jest to wręcz niemożliwe. Dzięki rowerowi dotrą tam szybciej, co usprawni ich interwencje" - dodał Petrykowski.

Rzecznik powiedział, że głównym obszarem działania rowerowych patroli będą tereny turystyczne i rekreacyjne np. szlaki górskie, parki narodowe. Funkcjonariusze będą patrolować karkonoskie kurorty m.in. Karpacz, Szklarska Porębę, Polanicę-Zdrój, ale również i mniej znane miejscowości, w których odpoczywa sporo turystów.

"Wytypowano do tych patroli kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy mają odpowiednie predyspozycje. Wszyscy odbyli dodatkowe szkolenia, np. z jazdy po górskich zboczach czy schodach" - podkreślił Petrykowski.

Jak mówił rzecznik, program ma charakter pilotażowy, ale po podsumowaniu pierwszego sezonu policja liczy, że będzie on rozwijany.

"Dlatego ważna będzie dla nas również opinia mieszkańców, czy takie patrole spełnią swe zadanie i poprawią poczucie bezpieczeństwa" - dodał policjant.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego sfinansował zakup i serwisowanie 35 rowerów. Samorząd przekazał również pieniądze na szkolenie i dodatkowe umundurowanie funkcjonariuszy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.