PARTNER PORTALU
  • BGK

Policyjny patrol quadem nad Jeziorem Tarnobrzeskim

  • Sztafeta.pl    9 sierpnia 2013 - 09:14
Policyjny patrol quadem nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu otrzymali nowoczesny quad. Pojazd ten wykorzystywany będzie w codziennej służbie patrolowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim, również podczas akcji poszukiwania zaginionych osób, w walce z kłusownikami i do innych zadań w terenie niedostępnym dotąd radiowozom.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu otrzymali nowoczesny quad.

Pojazd ten wykorzystywany będzie w codziennej służbie patrolowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim, również podczas akcji poszukiwania zaginionych osób, w walce z kłusownikami i do innych zadań w terenie niedostępnym dotąd tradycyjnym radiowozom.

Zakup quada możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Policjanci mogą pełnić służbę na nowoczesnym quadzie nad Jeziorem Tarnobrzeskim, gdzie słoneczna pogoda przyciąga setki plażowiczów. Ochłody nad wodą szukają nie tylko mieszkańcy miasta i okolic, ale również okolicznych powiatów.

Dla funkcjonariuszy to czas wytężonej pracy. Widok patrolujących mundurowych wpływa na poczucie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi funkcjonariusze mogą szybciej i sprawniej dotrzeć w najbardziej niedostępne miejsca nad brzegiem jeziora oraz wzdłuż linii brzegowej rzeki Wisły.

Quady marki Kawasaki posiadają napęd na cztery koła z możliwością odłączenia przedniej osi. Pozwala to na sprawne poruszanie się nawet w najcięższym terenie. Pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów. Prowadzi się go lekko, ma wygodne siedzisko mieszczące dwie osoby.

Pojazd wykorzystywany będzie w codziennej służbie patrolowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim, podczas akcji poszukiwania zaginionych, w walce z kłusownikami oraz do innych zadań w terenie niedostępnym dotąd tradycyjnym radiowozom. Zakup quada możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.