PARTNER PORTALU
  • BGK

Politycy samorządowi dobijają małe sklepy

  • PAP    18 lipca 2013 - 07:25

Drobny handel ginie w Polsce w przyspieszonym tempie - alarmuje "Dziennik Polski".
W ciągu 5 lat podwoiła się w Polsce liczba dyskontów, zwłaszcza Biedronek i Lidli, ponad dwukrotnie - do 18 proc. - wzrósł ich udział w rynku artykułów żywnościowych. I wciąż szybko rośnie, kosztem małych i średnich sklepów.

W ostatnich trzech latach tych ostatnich upadło ponad 60 tys. i według większości ekspertów obecną wojnę o handel przeżyje mniej niż połowa. A politycy nakładają na handel nowe ciężary i obowiązki, które uderzają przede wszystkim w drobnych kupców.

"Francuzi to przećwiczyli. Zniszczyli drobny handel, a teraz w panice, kosztem milionów, próbują go odbudować. Dla dobra konsumenta i lokalnych rynków pracy" - mówi Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu.

"Politykom samorządowym, wydającym pozwolenia na kolejny dyskont, brakuje wyobraźni" - uważa Lucyna Gowin, wiceszefowa Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Chełmianin N, 2013-07-21 13:34:00

    TO PRAWDA! Samo-rządzący srebrniki docenia i drobny prywatny handelek na terenie wymienia. Tak! Samorządowcy są lepsi jak dawni PZPR-owcy, to wybitni znawcy i różnią się od PRL-go oprawcy. Jako eksperci od interesów z mądrością pną do przodu bo oni zostali wybrani i najlepiej znają potrzeby nar...odu!! Ich taktyka gospodarcza wokół portfela i fotela się kręci, a że są normalni i nie święci, to ich także pieniądz nęci!! A może idea prawości i honoru we władzy bytu nie ma, że społeczeństwo poczyna głośno mówić dość gnębienia.  rozwiń
  • zmartwiona, 2013-07-19 17:48:55

    Samorzadowcy od 1990 roku niszcza wszystko i nie tylko drobna przedsiebiorczosc! Tera niszcza potem jak we Francji i interesik sie kreci! Zniszczyli gospodarke komunalna! kosztem wlasnych interesow prywatnych! kazdy petent to wrog chyba , ze sakiewke w reku kreci! - po co ten samorzad? nie potr...afi , a duzo krzyczy i psuje! nie udala nam sie ani prywatyzacja, ani zmiany praw wszelkich zreszta!!!!! nie uda sie tez ten "staly kontakt z mieszkancami" - oni to PZPR samorzadowy, oni to ludzie, ktorym wogole nie zalezy na dobrach mieszkanca! to dziwny stwor, ale powinien byc zlikwidowany! w kazdym razie zabrac powinno sie im wszelkie uprawnienia ustawodawcze i nakazac wykonawcze! dzisiaj politykow mamyjak glodu po wojnie - kazdy troche glupszy to albo do samorzadu albo do....... dopowiedzcie sobie sami! ale przyszlosc pokolen jest w niebezpieczenstwoe - to napewno!  rozwiń