PARTNER PORTALU
  • BGK

Polscy hipisi zatrzymani w kadrze

  • PAP    16 października 2011 - 10:50

Wystawę dokumentującą polski ruch hipisowski z początków lat 80. XX w. będzie można do poniedziałku oglądać we wrocławskim Muzeum Narodowym.
Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu czarno-białych fotografii, slajdów oraz towarzyszącej im dokumentacji. Autorem zdjęć jest artysta fotografik i rzeźbiarz Tomasz Domański.

- Początek lat 80. XX w. to czas drugiej fali polskich hipisów, związanych z powiewem wolności, który wywołała Solidarność oraz premiera filmu Milosa Formana "Hair"(1979 r.) - tłumaczy autor zdjęć.

Według Domańskiego, ówczesna władza specjalnie nie interesowała się ruchem hippisowskim, a nawet go tolerowała, "mając sposobność do pokazania demoralizacji płynącej do Polski z Zachodu".

"Minęło ćwierć wieku od powstania tych zdjęć, jestem ciekawy jak upływ czasu wpłynie na odbiór klimatu tamtych dni. Oczywiście nie jest on do końca obiektywny, gdyż poprzez bezpośrednie uczestniczenie w tworzeniu tej historii nie jestem wolny od idealizacji własnej hipisowskiej przeszłości" - mówi artysta.

Wystawa będzie czynna do 4 grudnia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.