PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska bezpiecznym krajem? Tak uważa 89 proc. z nas

  • PAP/KDS    8 stycznia 2018 - 12:20
Polska bezpiecznym krajem? Tak uważa 89 proc. z nas
Mariusz Błaszczak, szef MSWiA (fot. Facebook/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji)

89 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym. Takie dane podał szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, który w poniedziałek (8.01) uczestniczył w naradzie kadry kierowniczej policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Podczas spotkania omawiano najważniejsze kwestie związane z działaniem policji - podsumowano ubiegły rok oraz przedstawiono priorytety na rok 2018. Minister spraw wewnętrznych i administracji podziękował policjantom za służbę, zaangażowanie i profesjonalizm.

- Największą nagrodą i satysfakcją jest to, że 89 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym. To jest państwa zasługa, to jest zasługa codziennej państwa służby. Tak jest dlatego, że na polskich policjantach można polegać, dlatego, że są dostępni - powiedział Błaszczak zwracając się do funkcjonariuszy.

Czytaj więcej: Lubelskie. Otwarto trzy nowe posterunki policji

Jak mówił, dobre oceny to rezultat przyjętych programów przez rząd i MSWiA. - W ciągu dwóch lat odtworzyliśmy wspólnie 71 posterunków policji. Słyszałem wszędzie, bez względu na to kto rządzi w danej gminie, słowa podziękowania, za to że rząd PiS dba o bezpieczeństwo w odróżnieniu od poprzedniego rządu koalicji PO-PSL, który posterunki policji zamykał - powiedział Błaszczak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.