PARTNER PORTALU
  • BGK

Polskie Koleje Linowe przedstawiły strategię na lata 2016-20.

  • PTWP - WNP.pl    5 sierpnia 2016 - 14:11
Polskie Koleje Linowe przedstawiły strategię na lata 2016-20.

Kolej linowa na Kasprowy Wierch. (fot. mat. pras.)

• Strategia PKL na lata 2016-20 zakłada inwestycje warte ok. 300 mln zł, podwojenie przychodów i wyjście z ofertą poza region.
• Wśród inwestycji w Małopolsce ma znaleźć się wymiana kolei krzesełkowej na Hali Goryczkowej w ośrodku Kasprowy Wierch oraz stworzenie systemu dośnieżania.
• Na Kasprowym Wierchu mają powstać również: otwarty taras i punkt widokowy.
Na Gubałówce PLK planuje (do października 2017 roku) budowę nowych tras narciarskich i kolei krzesełkowej o wartości 40 mln zł, a na Butorowym Wierchu PKL m.in. budowę wieży widokowej ze startem tyrolki oraz systemu zjeżdżalni linowych. Nowe trasy narciarskie mają także powstać w ośrodku Jaworzynie Krynickiej.

Czytaj też: Tatry Mountain Resorts: w tym roku nowe atrakcje w Szczyrku i Chorzowie

Plany inwestycyjne PKL przewidują również budowę kolei linowej w nowej lokalizacji, poza Zakopanem. Wartość inwestycji, która mogłaby zostać oddana do użytkowania w maju 2019 r., to 100 mln zł. Zarząd nie zdradza szczegółów informując jedynie, że chodzi o „jeden z głównych ośrodków turystycznych w Polsce”.

Więcej o sprawie tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • geriatryk, 2016-08-08 12:42:57

    ALE Z WAS PACANY POLACZKI NIEMYTE ,TA KOLEJKA NIE JEST WASZA ,ONA Z JEST TYLKO Z NAZWY POLSKA ,ALE JUŻ NIEDŁUGO WSZYSTKO BĘDZIE NASZE ,CZYLI GERMAŃSKIE <A WY POLACZKI KLĘKAĆ I LIZAĆ BUTY ,do tego się nadajecie
  • jasio, 2016-08-07 22:29:29

    PLK przewidują budowę kolei linowej w nowej lokalizacji, poza Zakopanem. Zapewne w Krakowie przed domem Andrzeja Dudy.