PARTNER PORTALU
  • BGK

Polskie miasta oddadzą hołd powstańcom

  • PAP/em    29 lipca 2015 - 07:54
Polskie miasta oddadzą hołd powstańcom
Uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego. (Fot. R. Motyl/ um.warszawa.pl)

Z okazji obchodów 71. rocznicy Powstania Warszawskiego na ulicach polskich miast będzie można obejrzeć rekonstrukcje walk powstańczych i życia codziennego walczącej Warszawy.
Grupy rekonstrukcji historycznych są widoczne zarówno podczas oficjalnych obchodów państwowych, jak i uroczystości dzielnicowych. Młodzież, dorośli, kobiety i mężczyźni zakładają powstańcze mundury, aby oddać hołd powstańcom i przybliżać mieszkańcom wydarzenia sprzed ponad 70 lat - informuje "Nasz Dziennik".

Tegoroczną ciekawostką historycznych inscenizacji jest przyjazd do Polski członków Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego "Poland First to Fight" z Hiszpanii. Grupa co prawda składa się też z Polaków, ale jej większość stanowią Hiszpanie. Goście wezmą udział w obchodach 71. rocznicy wybuchu Powstania na Pradze.

Oprócz inscenizacji walk, od niedzieli w Śródmieściu organizowane będą spacery tematyczne z udziałem rekonstruktorów. Ta dzielnica była miejscem krwawych walk w czasie Powstania i mieszkańcy Warszawy oraz turyści będą mogli odwiedzić niektóre miejsca tych bitew i posłuchać historycznych relacji na ich temat.

Tutaj można zapoznań się z harmonogramem uroczystości w poszczególnych polskich miastach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.