PARTNER PORTALU
  • BGK

Polskie miasta przygotowują się na wizytę papieża Franciszka

  • PAP    29 maja 2015 - 13:47
Polskie miasta przygotowują się na wizytę papieża Franciszka
Ostateczny plan wizyty papieża nie został jeszcze zatwierdzony (fot. facebook)

Kard. Stanisław Dziwisz poinformował, że papież Franciszek podczas przyszłorocznej wizyty w Polsce najprawdopodobniej odwiedzi oprócz Krakowa także Częstochowę, Warszawę, Wadowice i Oświęcim.
Podczas piątkowej (29 maja) konferencji prasowej kard. Dziwisz podkreślił, że wizyta Franciszka w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau będzie miała charakter prywatny; w pozostałych miejscach spotkania mają mieć charakter otwarty dla wiernych.

Pytany przez PAP, czy papież odwiedzi Poznań i Gniezno w związku z przypadającą w 2016 r. 1050. rocznicą Chrztu Polski, hierarcha odpowiedział, że Episkopat czeka na decyzję Ojca Świętego w tej kwestii. Dopytywany, czy jego zdaniem papież zgodzi się na odwiedzenie tych miejscowości, kard. Dziwisz odpowiedział, "że w Krakowie również można uczcić tę rocznicę".

Światowe Dni Młodzieży w Polsce

Przyszłoroczna wizyta papieża Franciszka związana jest z organizowanymi w Polsce Światowymi Dniami Młodzieży. Potrwają one od 26 do 31 lipca 2016 r.

Uroczystości z udziałem Franciszka odbędą się w Krakowie, a msza św. na zakończenie - w Brzegach k. Wieliczki. Młodzi powitają papieża Franciszka 28 lipca, na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu dzień później papież będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej. Na Błoniach odbędzie się też msza na otwarcie ŚDM, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Według szacunków organizatorów w czwartkowym powitaniu papieża może uczestniczyć 500-600 tys. wiernych, a w piątkowej Drodze Krzyżowej - około 1 mln. Komitet Organizacyjny ŚDM spodziewa się, że w kulminacyjnej mszy św. weźmie udział około 2 mln osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • smutny, 2015-05-31 05:42:50

    Rzekomy chrzest Polski to był haniebny akt , dowód spodlenia ówczesnego władcy . Tylko hołota obchodzić może rocznicę przyjęcia fałszywej wiary , która wyrosła na zbrodniczej działalności sekty .