Polskie plaże ocenione. Gdzie wybrać się na wakacje?

Gdzie znajdują się najczystsze plaże nad Bałtykiem? Gdzie zastaniemy najładniejsze bulwary? Którą nadmorską miejscowość wybrać na plażowanie z dzieckiem, a którą gdy lubimy poimprezować?
Polskie plaże ocenione. Gdzie wybrać się na wakacje?
Polskie plaże mają wielu amatorów (fot.pixabay)

Serwis Onet.pl przygotował doroczny raport najlepszych plaż w Polsce. Oceniono w sumie 70 nadmorskich miejscowości.

Z raportu wynika m.in. że najczystsze plaże znajdziemy pomiędzy Jarosławcem a Karwią, a także na Półwyspie Helskim.

Pod względem sposobu urządzenia plaż na uwagę, zdaniem autorów raportu, zasługuje gmina Rewal. 

Pochwalono też miejscowości za zreaktualizowane nadmorskie bulwary i promenady. Pod tym względem za najpiękniejszą uznano Ustkę.

- Cieszy fakt, że w stosunku do roku ubiegłego awansowaliśmy z wysokiego, trzeciego miejsca na pierwsze. To ogromny sukces nas wszystkich, pracujących wspólnie na rzecz budowanie marki Ustki. Szczególnie serdecznie chciałbym podziękować całemu wydziałowi promocji za zbudowanie pozytywnego wizerunku Ustki nie tylko w mediach, pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji za dobre przygotowanie plaży do sezonu, wszystkim służbom porządkowym, gestorom bazy noclegowej i gastronomikom, a także mieszkańcom, którzy wzięli sobie mój apel do serca i uporządkowali swoje posesje - nie kryje zadowolenia burmistrz Ustki, Jacek Graczyk,

Amatorzy aktywnego wypoczynku powinni wybrać Półwysep Helski, otoczenie Słowińskiego Parku Narodowego lub wyspy - Wolin i Uznam – pisze Onet.pl.

Nadmorską stolicą clubbingu stało się Mielno. Rodzinom z dziećmi seris poleca z kolei Darłowo, Niechorze, Rewal, Dębki, Jarosławiec, Rowy albo Dźwirzyno.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A ja wolę polskie góry. Np. taką Wierchomlę z super hotelem dla całej rodziny, gdzie dzieci mają atrakcje, a rodzice SPA.

kasia, 2015-07-12 14:09:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE