PARTNER PORTALU
  • BGK

Polskie plaże ocenione. Gdzie wybrać się na wakacje?

  • aw    7 lipca 2015 - 12:34
Polskie plaże ocenione. Gdzie wybrać się na wakacje?
Polskie plaże mają wielu amatorów (fot.pixabay)

Gdzie znajdują się najczystsze plaże nad Bałtykiem? Gdzie zastaniemy najładniejsze bulwary? Którą nadmorską miejscowość wybrać na plażowanie z dzieckiem, a którą gdy lubimy poimprezować?
Serwis Onet.pl przygotował doroczny raport najlepszych plaż w Polsce. Oceniono w sumie 70 nadmorskich miejscowości.

Z raportu wynika m.in. że najczystsze plaże znajdziemy pomiędzy Jarosławcem a Karwią, a także na Półwyspie Helskim.

Pod względem sposobu urządzenia plaż na uwagę, zdaniem autorów raportu, zasługuje gmina Rewal. 

Pochwalono też miejscowości za zreaktualizowane nadmorskie bulwary i promenady. Pod tym względem za najpiękniejszą uznano Ustkę.

- Cieszy fakt, że w stosunku do roku ubiegłego awansowaliśmy z wysokiego, trzeciego miejsca na pierwsze. To ogromny sukces nas wszystkich, pracujących wspólnie na rzecz budowanie marki Ustki. Szczególnie serdecznie chciałbym podziękować całemu wydziałowi promocji za zbudowanie pozytywnego wizerunku Ustki nie tylko w mediach, pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji za dobre przygotowanie plaży do sezonu, wszystkim służbom porządkowym, gestorom bazy noclegowej i gastronomikom, a także mieszkańcom, którzy wzięli sobie mój apel do serca i uporządkowali swoje posesje - nie kryje zadowolenia burmistrz Ustki, Jacek Graczyk,

Amatorzy aktywnego wypoczynku powinni wybrać Półwysep Helski, otoczenie Słowińskiego Parku Narodowego lub wyspy - Wolin i Uznam – pisze Onet.pl.

Nadmorską stolicą clubbingu stało się Mielno. Rodzinom z dziećmi seris poleca z kolei Darłowo, Niechorze, Rewal, Dębki, Jarosławiec, Rowy albo Dźwirzyno.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kasia, 2015-07-12 14:09:30

    A ja wolę polskie góry. Np. taką Wierchomlę z super hotelem dla całej rodziny, gdzie dzieci mają atrakcje, a rodzice SPA.