PARTNER PORTALU
  • BGK

Polskie winnice przyciągną turystów?

  • PAP    24 marca 2012 - 14:46
Polskie winnice przyciągną turystów?

Mimo ostrego klimatu, mroźnych i śnieżnych zim oraz nieprzewidywalnej pogody latem, na Warmii i Mazurach powstają winnice.
Ich właściciele liczą na turystów, którzy wakacje łączą z degustowaniem win w różnych regionach Polski i Europy. Sadzonki winorośli są do takich gospodarstw sprowadzane z południa Polski i dobrane w taki sposób, by były odporne na ostre warunki klimatyczne - powiedziała Marta Michalak z gospodarstwa agroturystycznego.

Nie zawsze się to udaje - ubiegłej zimy część roślin zmarzła. Dlatego goście mogą degustować wino sprzed dwóch lat. W winnicy jest ono produkowane pod własną marką.

Aby roślinom zapewnić najlepsze warunki glebowe i mikroklimatyczne, właściciele urządzają winnice na przykład w pradolinach jezior, których skarpy czy zbocza są nasłonecznione. W zależności od pory roku goście mogą uczestniczyć w winobraniu, w degustacjach lub obserwować poszczególne etapy winifikacji. Jak twierdzą właściciele winnic, enoturystyka - turystyka winiarska - staje się modna. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.