PARTNER PORTALU
  • BGK

Polsko-czeskie kontakty gospodarcze rosną

  • wnp.pl (Oskar Filipowicz)    12 października 2012 - 11:58
Polsko-czeskie kontakty gospodarcze rosną

Polsko-czeskie kontakty gospodarcze rosną w niezwykle szybkim, jak na kryzysowe czasy, tempie. Jest to powód, by właśnie teraz działać na rzecz ich pogłębienia. Wzajemna bliskość to szansa i wyzwanie na przyszłość.
Polska i Czechy głośno i wyraźnie powinny zajmować wspólne stanowiska na arenie międzynarodowej w kwestiach kluczowych dla rozwoju swoich gospodarek. Oto główne tezy pierwszych wystąpień w trakcie rozpoczętego dziś w Warszawie Forum Gospodarczego Polska-Czechy.

– Mimo zawirowań kryzysowych cały czas rośnie wolumen wymiany handlowej – przypomniał witając gości Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, współorganizator Forum.

– Rok 2011 był dobrym rokiem dla polsko-czeskiej współpracy gospodarczej – ocenił Bronisław Komorowski, prezydent RP, inaugurując Forum Gospodarcze Polska-Czechy.

– Wymiana handlowa kwitnie w czasie, kiedy oba nasze kraje dotykane są skutkami światowego kryzysu. W ubiegłym roku wzrosła o 16 proc.

– Oto skala wspólnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki wszystkich racjonalnie kalkulujących ludzi biznesu, którzy wiedzą, że dobre interesy robi się w dobrym klimacie politycznym.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.