PARTNER PORTALU
  • BGK

Polsko-niemiecka konferencja transgraniczna

  • BB    7 czerwca 2011 - 20:29

Polsko-niemiecka konferencja transgraniczna podsumowująca 20 lat stosunków gospodarczych na pograniczu odbędzie się w najbliższy czwartek (9 czerwca) w szczecińskim Hotelu Radisson Blu.
W zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego dyskusji wezmą udział przedstawiciele regionów przygranicznych, organizacji gospodarczych i instytucji otoczenia biznesu, a tematy rozmów będą dotyczyć dwóch dekad stosunków gospodarczych na polsko-niemieckim pograniczu oraz związanych z nimi oczekiwaniami, barierami, konkurencją i sąsiedzką współpracą.

Niewiele osób już dziś pamięta, jak trudne i mozolne były początki prowadzenia na pograniczu działalności gospodarczej w latach dziewięćdziesiątych, jakie nowe wyzwania przyniosły dla polskich i niemieckich firm takie wydarzenia jak rozszerzenie Unii Europejskiej w 2004 roku czy wejście Polski do strefy Schengen.

Obecnie kolejnym wyzwaniem, zarówno dla gospodarki Polski, jak i Niemiec, jest otwarcie niemieckiego rynku pracy - warto przy okazji przypadających w tym roku licznych jubileuszowych wydarzeń w stosunkach polsko-niemieckich dokonać pewnego podsumowania z udziałem liderów przedsiębiorczości, instytucji otoczenia biznesu i przedstawicieli regionów granicznych, którzy widzą dużą potrzebę, by spotkać się i wspólnie zastanowić się nad przyszłością polsko-niemieckich stosunków gospodarczych.

Współorganizatorami konferencji są Pracodawcy RP i Północna Izba Gospodarcza. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.