PARTNER PORTALU
  • BGK

Polsko-niemieckie centrum coraz bliżej

  • KB    29 kwietnia 2010 - 08:41
Polsko-niemieckie centrum coraz bliżej

We wtorek, 27 kwietnia wójt gminy Trzebiechów, Stanisław Drobek podpisał umowę o dofinansowanie dla projektu mającego na celu rozwój polsko-niemieckiego centrum spotkań.
Projekt „Polsko – Niemieckie Centrum Spotkań we wsi Podlegórz” ma na celu modernizację obiektów we wsi Podlegórz i ich zagospodarowanie na miejsce spotkań polsko-niemieckich. Pomysł projektu opiera się na długoletniej współpracy gminy Trzebiechów z gminą Schenkendöbern i jest kolejnym etapem przyjaźni tych dwóch gmin. Wzorem dla powstającej placówki jest centrum spotkań niemiecko - polskich w Sembten w Niemczech, w którym dotychczas te dwie partnerskie gminy organizowały wspólne imprezy i spotkania.

Dzięki powstałej w ramach projektu infrastrukturze, współpraca gminy Trzebiechów i Schenkendöberrn będzie mogła odbywać się nie tylko na płaszczyźnie sportowej, ale także kulturalnej, turystycznej i rekreacyjnej.

W centrum powstanie kafejka internetowa, miejsca noclegowe, a na terenie przyległym zostaną wybudowane boiska do piłki nożnej, siatkowej i plażowej. W ramach projektu odrestaurowane zostaną także zabytkowe organy z parafii p.w. Chrystusa Króla w Smolnie Wielkim.

Dzięki podejmowanym działaniom będą mogły być organizowane zawody sportowe, zawody Ochotniczych Straży Pożarnych, spotkania twórców ludowych, spotkania chórów i muzyków organowych. Ponadto w projekcie zaplanowane są cykliczne wydarzenia pod nazwą "Polsko-niemieckie jesienne spotkania ze sportem i muzyką", łączące ze sobą zmagania sportowe, strażackie oraz imprezy integracyjne i kulturalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.