PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomniki bohaterów kreskówek na ulicach miasta

  • PAP    8 kwietnia 2010 - 15:54

Reksio nie będzie już jedynym bohaterem kreskówek, który zdobi centrum Bielska-Białej. Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń powiedział w czwartek, że wkrótce dołączą do niego figurki Bolka i Lolka. Urzędnicy szukają odpowiedniej lokalizacji.
- Sprawa zmierza już do finału. Trwają dyskusje na temat lokalizacji. Odsłonięcie pomniczków Bolka i Lolka zbiegnie się prawdopodobnie z emisją dukatów miejskich z ich wizerunkiem, czyli jesienią tego roku - powiedział Ficoń.

Rzecznik podkreślił, że nic przeciwko wykorzystaniu na pomniku wizerunku bohaterów filmu animowanego nie mają prawnicy, którzy reprezentują właścicieli majątkowych praw autorskich do postaci Bolka i Lolka.

Pierwszy odcinek najbardziej chyba znanego polskiego filmu animowanego o przygodach braci Bolka i Lolka powstał w 1962 r. w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Nosił tytuł "Kusza". Potem zrealizowano jeszcze ponad 150 siedmiominutowych odcinków serialu.

W sierpniu ubiegłego roku na skwerze w centrum miasta stanął pomnik Reksia. Obecnie jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez dzieci miejsc w Bielsku-Białej. Można to zauważyć po błyszczącym, wypolerowanym nosku psa, które dzieci głaszczą "na szczęście".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.