PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: O 40 proc. wzrosło zainteresowanie noclegami w regionie

  • PAP/bad    2 kwietnia 2018 - 16:08
Pomorskie: O 40 proc. wzrosło zainteresowanie noclegami w regionie
Zainteresowanie noclegami w woj. pomorskim w 2017 roku, w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosło o 40 proc. Fot. pixabay

Zainteresowanie noclegami w woj. pomorskim w 2017 roku, w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosło o 40 proc. – podaje serwis nocowanie.pl. Pod tym względem Pomorskie jest na drugim miejscu w kraju, po Małopolsce. Pomorskie jest odwiedzane przez cały rok.
  • Serwis nocowanie.pl podaje, że w 2017 r. Pomorskie było drugim województwem najczęściej wybieranym w kraju przez turystów.
  • Prawie co czwarte zapytanie (24,08 proc.) dotyczyło możliwości noclegu w tym regionie. Pod tym względem Pomorskie ustępuje tylko o 0,7 proc. woj. małopolskiemu.
  • Trzecie miejsce przypadło woj. zachodniopomorskiemu, o które pytało 17,33 proc. turystów.

 

Najczęściej wymienianym powodem, dla którego turyści wybierają wypoczynek nad Bałtykiem, są "prozdrowotne właściwości jodu". Jedyną wymienianą przeszkodą jest "pogoda".

Pod względem liczby zapytań o nocleg, w ub. roku najpopularniejszą miejscowością było Władysławowo. Serwis podaje, że jest to jedna z trzech najpopularniejszych turystycznych miejscowości w kraju (m.in. po Zakopanem). Zapytania turystów o nocleg we Władysławowie w ub. roku stanowiły ponad 14 proc. zapytań dla całego województwa. Turyści zainteresowani byli też noclegiem w Łebie, Krynicy Morskiej oraz w Sopocie, Gdańsku i Jastarni.

Serwis zauważa, że na Pomorzu turyści coraz częściej wybierają mniejsze miejscowości. Jak zaznaczono, Pomorskie jest popularne nie tylko latem, turyści chętnie korzystają z krótszych wyjazdów na Pomorze przez cały rok.

Portal noclegowy przedstawił dane z okresu styczeń-grudzień 2017 w porównaniu do analogicznego okresu 2016.

W ub. roku Gdańsk w plebiscycie European Best Destinations, na najlepsze europejskie miasto, jako kierunek podróży zajął trzecie miejsce, zaraz po Porto i Mediolanie. Gdańsk był jedynym polskim miastem i brał udział w plebiscycie po raz pierwszy. Miasto pokonało m.in. Wiedeń, Paryż i Londyn.

Z danych Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wynika, że w 2016 r. na Pomorze przyjechało rekordowe 9 mln osób; wówczas co trzeci polski turysta wybrał województwo pomorskie. Szacuje się, że w ub. roku województwo odwiedziła podobna liczba turystów. Przypuszcza się, że rekordu nie udało się pobić, głównie ze względu na kiepską pogodę. Dla porównania, w 2015 r. Pomorze odwiedziło 8,5 mln turystów, w 2014 r. 8 mln, w 2013 r. 7,7 mln a w 2012 r. - 6,6 mln osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.