PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie przygotowuje się do przyjazdu najmłodszych turystów

  • Rynek Zdrowia    17 czerwca 2015 - 06:45
Pomorskie przygotowuje się do przyjazdu najmłodszych turystów

Pod kontrolą służb znajdą się miejsca wypoczynku, a także zbiorowe punkty żywienia, z których korzystać będą najmłodsi (fot. pixabay)

Ze zorganizowanych form wypoczynku w województwie pomorskim skorzysta około 75 tysięcy dzieci. Wakacje spędzą na około 1500 obozach i koloniach.
W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowano spotkanie poświęcone przygotowaniu regionu do zapewnienia opieki wypoczywającym na Pomorzu dzieciom. Pod przewodnictwem wicewojewody Michała Owczarczaka rozmawiano o bezpieczeństwie wypoczywających.

Sanepid czuwa nad bezpieczeństwem

Szef Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Dariusz Cichy nie widzi większych zagrożeń przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym. Sanepid jest w stanie skontrolować warunki w zdecydowanej większości obozów i kolonii. W ostatnich latach nie odnotowano poważniejszych przypadków masowych zatruć. Również jakość wody na pomorskich kąpieliskach nie budzi większych zastrzeżeń.Kuratorium Oświaty apeluje natomiast do rodziców, aby upewnili się, czy organizator wypoczynku, któremu powierzają swoje dzieci dokonał stosownego zgłoszenia do władz oświatowych.

Około 30 procent podmiotów nie stosuje się bowiem do obowiązku zgłoszenia w kuratorium organizowanego przez siebie, choć powinny to uczynić 21 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Niedopełnienie obowiązku znacznie ogranicza możliwość przeprowadzania kontroli sanitarnych, przeciwpożarowych i innych, od których zależeć może zdrowie i życie pociech.

Nie ma małych dzieci wśród ofiar wody

Z danych przedstawionych przez WOPR wynika, że w ubiegłym roku na Pomorzu utonęło 59 osób. W tej grupie nie odnotowano przypadku utonięć dzieci w wieku 0-10 lat. Jak podkreślił przedstawiciel WOPR to m.in. zasługa programów edukacyjnych realizowanych w szkołach.

Najczęściej ofiarami wody byli mężczyźni w wieku 30 - 40 lat. Nie odnotowano żadnego przypadku utonięcia na kąpielisku strzeżonym. Od początku czerwca br. nie odnotowano w województwie pomorskim żadnego przypadku utonięcia, choć w skali kraju jest ich już 41. W tym roku o bezpieczeństwo kąpiących się na Pomorzu zadba liczba ratowników zbliżone do tej z roku ubiegłego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.