PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomóż swojemu miastu zdobyć rowerowe stojaki

  • KrosnoCity.pl    10 maja 2015 - 14:02
Pomóż swojemu miastu zdobyć rowerowe stojaki

fot.krosnocity.pl

Po raz czwarty wystartowała rywalizacja polskich miast o stojaki rowerowe. "Kręć Kilometry" to kampania społeczna organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. O tym, gdzie pojawią się nowe parkingi dla rowerów, zdecydują kilometry przejechane na rowerach.
Rowerem dla miasta

Rywalizacja o dizajnerskie stojaki będzie trwała 4 miesiące. W tym czasie każdy rowerzysta może pobrać darmową aplikację "Kręć Kilometry" i przejechanymi kilometrami zasilić konto swojego miasta. Im większy dystans, tym większa szansa na nowe stojaki w najbliższej okolicy. 

W sumie Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe w 20 miastach, których mieszkańcy pokonają w akcji największy dystans "na dwóch kółkach".

- Kolejny raz zapraszamy wszystkich do rowerowej zabawy, dzięki której możemy także poprawiać infrastrukturę w Polsce. Z doświadczenia wiemy, że wygrana to kwestia mobilizacji lokalnych społeczności. Im więcej mieszkańców uda się zachęcić do jeżdżenia na rowerze i kręcenia tytułowych kilometrów, tym większa szansa na dizajnerskie stojaki rowerowe w danym mieście - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Gadżety dla cyklistów

Uczestnicy rowerowej rywalizacji mają szansę także na atrakcyjne nagrody indywidualne, w tym stylowe rowery miejskie, smartfony i kamery HTC, a także akcesoria rowerowe. Akcja "Kręć Kilometry" potrwa do 31 sierpnia. Szczegóły akcji dostępne są na: www.kreckilometry.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.