PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 100 tys. pątników odwiedzi Częstochowę. Miasto jest gotowe

  • PAP/em    31 lipca 2015 - 07:44
Ponad 100 tys. pątników odwiedzi Częstochowę. Miasto jest gotowe

Przygotowano m.in. punkty z wodą pitną, dodatkowe parkingi (fot. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej)

Ponad 100 tys. uczestników około 150 pieszych pielgrzymek z różnych stron Polski dotrze w sierpniu na Jasną Górę. Urząd Miasta w Częstochowie zapewnia, że miasto jest gotowe na przyjęcie pątników.
Tradycyjnie szczyt pielgrzymkowy przypada na okres poprzedzający święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (15 sierpnia). W najbliższych dniach do jasnogórskiego sanktuarium przybywać będzie od kilku do kilkunastu grup pielgrzymów. Największe z nich liczą kilka tysięcy uczestników.

W pierwszych dniach sierpnia na Jasną Górę przybędą m.in. licząca około czterech tysięcy uczestników pielgrzymka z Rybnika (Śląskie), a także grupy z diecezji katowickiej i archidiecezji gnieźnieńskiej. Najwięcej pielgrzymek pojawi się 13 i 14 sierpnia w tym m.in. kilka tysięcy pątników z Warszawy.

Urząd Miasta w Częstochowie zapewnia, że wszystkie miejskie służby są gotowe na przyjęcie pielgrzymów. Dla przybyłych pątników przygotowano m.in. punkty z wodą pitną, przenośne toalety oraz dodatkowe kosze i kontenery na śmieci. Wyznaczono też dodatkowe parkingi.

W Miejskim Szpitalu Zespolonym zostanie uruchomiona izba przyjęć dla pielgrzymów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.