PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 13 mln zł na sprzęt dla strażaków

  • PAP    7 stycznia 2013 - 09:21
Ponad 13 mln zł na sprzęt dla strażaków

45 nowych samochodów ratowniczych i kilkadziesiąt zestawów ratownictwa oraz motopomp otrzymali strażacy z wielkopolskich ochotniczych straży pożarnych. Sprzęt trafi do 74 jednostek w całym regionie.
Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany do ograniczania skutków negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne, a także przy przeciwdziałaniu i usuwaniu następstw klęsk i katastrof związanych ze zjawiskami przyrodniczymi. Zakup był możliwy dzięki przyjętemu przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego „Programowi Rozwoju OSP Województwa Wielkopolskiego na lata 2012-2020".

„Życia ludzkiego nie da się przeliczyć na złotówki, a ten sprzęt na pewno będzie zapewniał bezpieczeństwo mieszkańcom Wielkopolski. Sprzęt w takiej ilości po raz pierwszy trafia do jednostek OSP i wierzymy, że nie po raz ostatni" - powiedział komendant OSP Zalesie Andrzej Kubiak.

Wartość zakupionego sprzętu to 13 mln 671 tysięcy złotych; ponad 3 mln złotych pochodziło z budżetu województwa wielkopolskiego, postała środki przekazało m.in Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz samorządy gminne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.