PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 15,7 mln zł z Unii na drogi w Łomiankach i kulturę w Błoniu

  • JL    16 kwietnia 2010 - 09:21

Przebudowa ul. Warszawskiej w Łomiankach oraz budowa Centrum Kultury w Błoniu to projekty, które otrzymają dofinansowanie. Łączna wartość inwestycji to przeszło 25,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 15,7 mln zł.
Kompleksowa przebudowa 830 m ul. Warszawskiej w Łomiankach będzie kosztować ponad 5,5 mln zł. W ramach projektu wykonana zostanie m.in. nowa nawierzchnia, powstaną dwa nowe skrzyżowania oraz wysepki między pasami ruchu. Dodatkowo przebudowane będą chodniki po obu stronach ulicy i kanalizacja deszczowa. Powstanie też sześć przejść dla pieszych w tym trzy z sygnalizacją świetlną, cztery zatoki autobusowe z wiatami oraz oświetlenie ulicy po obu stronach. Powstaną ścieżki rowerowe i zatoki parkingowe dla podróżnych.

W Błoniu za prawie 20 mln zł powstanie wielofunkcyjny trzykondygnacyjny budynek Centrum Kultury W ramach inwestycji wybudowana zostanie również scena plenerowa z zadaszeniem i trybunami dla gości oraz parking samochodowy.

W budynku Centrum, na drugim piętrze, znajdą się dwie biblioteki (przeniesione Biblioteka Pedagogiczna i Biblioteka Miasta i Gminy Błonie) ze wspólną czytelnią oraz sala wielofunkcyjna (sala rady). Pierwsze piętro to pracownie, pomieszczenia biurowe oraz sala taneczna. Parter to przede wszystkim hol wejściowy, klub młodzieżowy, garderoby dla obsługi sceny plenerowej oraz zejście szerokimi schodami foyer przed salę wielofunkcyjną. Część podziemna mieści foyer, salę wielofunkcyjną z zapleczem garderobianym oraz pomieszczenie na przechowywanie eksponatów, które zostaną przeniesione z obecnego muzeum Domu Kultury Poniatówka, pomieszczenia magazynowe a także pomieszczenia techniczne. W połowie wysokości parteru, na fragmencie przylegającym do sali wielofunkcyjnej oraz nad zapleczem kuchni znajdą się operatornia oraz zaplecze socjalne dla pracowników obiektu, a także pomieszczenia techniczne związane z wentylacją i klimatyzacją obiektu.

Budynek łączy się ze sceną plenerową poprzez schodki i stanowi dla niej zaplecze garderobiane i magazynowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.