PARTNER PORTALU
  • BGK

Poprawi się bezpieczeństwo na podkarpackich drogach

  • PAP/EM    8 marca 2017 - 13:56
Poprawi się bezpieczeństwo na podkarpackich drogach
Kilkanaście skrzyżowań zostanie przebudowanych (fot. pixabay)

• Rzeszowski oddział GDDKiA w tym roku w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (PLMN) planuje przebudować kilkanaście skrzyżowań.
• Wybudowane zostaną również chodniki wzdłuż dróg krajowych, powstaną też zatoki autobusowe.
Jak poinformowała rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus, w tym roku zakończy się realizacja wielu inwestycji rozpoczętych w roku ubiegłym.

Wśród nich jest m.in. budowa chodnika o wartości ponad 766 tys. zł przy drodze krajowej nr 77 na odcinku Turbia-Agatówka. Podobna inwestycja o wartości ponad 2,4 mln zł zakończy się w miejscowości Ustianowa, gdzie powstanie chodnik przy drodze krajowej 84.

"Jesienią tego roku zakończy się również przebudowa skrzyżowania na drodze krajowej 94 w Ostrowie. Inwestycje tę wykonuje Strabag, jej koszt to 3,9 mln zł. Ta sama firma wykona przebudowę skrzyżowania na drodze krajowej 19 w Domaradzu o wartości 3,2 mln zł" - dodała rzeczniczka.

Wśród nowych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku, a obecnie są przygotowywane przetargi na ich wykonanie, są m.in. remont drogi krajowej nr 77 w miejscowości Wierzawice oraz podobna inwestycja na drodze krajowej nr 19 w Nisku.

"Wyremontowana zostanie również droga krajowa nr 19 na odcinku od miejscowości Jeżowe do Kamienia. (...) przebudowana zostanie droga krajowa nr 9 na odcinku Majdan Królewski-Komorów - ta inwestycja będzie dwuletnia i zakończy się w przyszłym roku" - powiedziała Rarus.

W ramach PLMN w regionie powstaną w tym roku również chodniki wzdłuż dróg krajowych m.in. w miejscowości Olszany przy drodze krajowej nr 28, w Pełkiniach przy drodze krajowej nr 77 i przy tej samej trasie na odcinku Rudnik-Kopki. Wybudowane zostaną również dwie zatoki autobusowe przy drodze krajowej nr 77 w Wólce Pełkińskiej.

Rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA zaznaczyła, że w tym roku wykonanych zostanie również szereg innych inwestycji, nie tylko w ramach PLMN, ale i w ramach bieżącego budżetu. "Będą to mniejsze zadanie, których celem jest również poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego" - podkreśliła Rarus.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.