PARTNER PORTALU
  • BGK

Portowa OSP będzie się szkolić

  • AZA    19 maja 2011 - 19:43

Dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego Portowa Ochotnicza Straż Pożarna „Tryton” w Kołobrzegu przeprowadzi szkolenia specjalistyczne dla ratowników.
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o przyznaniu Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej „Tryton” dotacji, która przeznaczona zostanie na zorganizowanie szkolenia dla 15 ratowników z zakresu obsługi agregatów prądotwórczych. Szkolenia odbędą się w dniach 10-12 czerwca 2011 roku w Kołobrzegu.

Agregaty prądotwórcze służą do zasilania specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w czasie akcji ratowniczych, prowadzonych często w warunkach trudnych lub ekstremalnych. Dzięki przeprowadzonemu szkoleniu, sprzęt będzie obsługiwany przez wykwalifikowany personel, co poprawi bezpieczeństwo ratowników i ostatecznie skutkować będzie efektywnym działaniem.

POSP „Tryton” jest specjalistyczną jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej o unikatowym profilu działalności w województwie – ratownictwo wodne, także w zakresie akcji ratowniczych na morzu oraz wewnątrz portu, ratownictwo techniczne na jednostkach pływających oraz zwalczanie zanieczyszczeń wód. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.