PARTNER PORTALU
  • BGK

Portowa OSP będzie się szkolić

  • AZA    19 maja 2011 - 19:43

Dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego Portowa Ochotnicza Straż Pożarna „Tryton” w Kołobrzegu przeprowadzi szkolenia specjalistyczne dla ratowników.
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o przyznaniu Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej „Tryton” dotacji, która przeznaczona zostanie na zorganizowanie szkolenia dla 15 ratowników z zakresu obsługi agregatów prądotwórczych. Szkolenia odbędą się w dniach 10-12 czerwca 2011 roku w Kołobrzegu.

Agregaty prądotwórcze służą do zasilania specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w czasie akcji ratowniczych, prowadzonych często w warunkach trudnych lub ekstremalnych. Dzięki przeprowadzonemu szkoleniu, sprzęt będzie obsługiwany przez wykwalifikowany personel, co poprawi bezpieczeństwo ratowników i ostatecznie skutkować będzie efektywnym działaniem.

POSP „Tryton” jest specjalistyczną jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej o unikatowym profilu działalności w województwie – ratownictwo wodne, także w zakresie akcji ratowniczych na morzu oraz wewnątrz portu, ratownictwo techniczne na jednostkach pływających oraz zwalczanie zanieczyszczeń wód. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.