PARTNER PORTALU
  • BGK

Postoimy dłużej na zakopiance

  • PAP    27 lipca 2010 - 16:44

Z poważnymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy podróżujący zakopianką. W miejscowości Klikuszowa k. Nowego Targu, gdzie trwa przebudowa mostu, od wtorku wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać do początku września br.
W związku z budową dróg dojazdowych do mostu zostały także zamknięte drogi powiatowe w kierunku Ludźmierza i Sieniawy - to powoduje kolejne utrudnienia.
 
Aby uniknąć całkowitego paraliżu komunikacyjnego w rejonie budowy, na zakopiance uruchomiono sygnalizację świetlną z wideodetektorami, która ma usprawnić ruch.
 
Przebudowa mostu na potoku Lepietnica w Klikuszowej trwa od kwietnia 2009 roku. W sezonie turystycznym tworzą się tam kilometrowe korki. Aby ich uniknąć, kierowcy mogą skorzystać z objazdu - w Rabce-Zdroju trzeba skręcić na drogę krajową nr 7 w kierunku Chyżnego i dalej przez Czarny Dunajec do Zakopanego lub Nowego Targu.
 
Przebudowa mostu na zakopiance w Klikuszowej zakończy się na przełomie września i października 2010 roku. Koszt inwestycji to 11 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • qwerty, 2010-07-28 15:03:19

    Taki most mozna wyremontowac w 3-4 tygodnie, ale widac bedziemy stac w korkach do 2012. A po miesiacu imprezy - od nowa.