PARTNER PORTALU
  • BGK

Postrzelają...

  • AZA    27 kwietnia 2010 - 16:13

W czwartek (29 kwietnia) odbędzie się uroczyste otwarcie Parkuru Strzeleckiego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni, odbudowanego z inicjatywy rady dzielnicy Działki Leśne. Strzelnica czynna będzie dla wszystkich od 15 maja.
Podczas otwarcia będzie można obejrzeć pokazy strzeleckie, m.in. drużyny łuczniczej, oraz spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Rewitalizacja strzelnicy, która powstała wraz ze szkołą tuż po wojnie, trwała dwa lata i kosztowała 65 tys. zł. Projekt został dwukrotnie dofinansowany w ramach konkursu miasta Gdyni dla rad dzielnic „Bezpieczna dzielnica” (w roku 2008 i 2009 kwotą po 25 tys. zł). Reszta pochodziła z budżetu rady dzielnicy Działki Leśne.

Dzięki temu w Gdyni działać będzie pierwsze w Trójmieście legalne i bezpieczne miejsce do uprawiania strzelectwa amatorskiego z wykorzystaniem urządzeń typu ASG, wiatrówek oraz łuków. Parkur ma długość 50 m. Obiekt posiada m.in. zadaszone pozycje strzeleckie oraz tarcze. Jednocześnie korzystać może z niego sześć osób.

Od połowy maja wszyscy chętni, w tym koła strzeleckie i szkoły, mogą bezpłatnie korzystać z obiektu – strzelając z własnej broni lub korzystając z zasobów strzelnicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.