PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszukiwany ekspert śląskich smaków

  • KB    6 maja 2010 - 13:03
Poszukiwany ekspert śląskich smaków

Tylko do piątku, 21 maja Śląska Organizacja Turystyczna przyjmuje zgłoszenia drużyn chcących rywalizować o Złoty Durszlak i miano Eksperta Śląskich Smaków 2010.
Konkurs jest częścią V Festiwalu „Śląskie Smaki", który odbędzie się 19 czerwca w Złotym Potoku k. Janowa (Jura Krakowsko-Częstochowska).

Organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną Festiwal „Śląskie Smaki" na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń popularyzujących lokalne specjały. Konkurs kulinarny jest nieodłącznym elementem imprezy. Na zgłoszenia drużyn - zarówno profesjonalistów (restauratorzy, szkoły gastronomiczne) jak i amatorów (koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gotujące rodziny) - organizatorzy czekają do piątku, 21 maja.

Kucharze będą rywalizować o zaszczytny tytuł Eksperta Śląskich Smaków i nagrodę Złotego Durszlaka. Zgłoszenia można przesyłać pocztą, faksem lub mailem. Regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe są dostępne na www.slaskiesmaki.pl.

Festiwal „Śląskie Smaki" jest cykliczną imprezą organizowaną w różnym miejscach województwa śląskiego. W tym roku odbędzie się w Złotym Potoku, a więc jurajskiej krainie pstrąga. Biorący udział w imprezie mieszkańcy województwa będą mogli nie tylko obserwować kulinarne zmagania, ale również skosztować pstrąga i zobaczyć najstarszą w Europie pstrągarnię. W programie festiwalu , oprócz zmagań kulinarnych, m. in. pokaz kulinarny Karola Okrasy, występ kabaretu Nowaki oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk".

Tegoroczny Festiwal jest organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną, gminę Janów i Śląską Grupę Kulinarną. Projekt jest współfinansowany z budżetu województwa śląskiego.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.