PARTNER PORTALU
  • BGK

Potencjał Innowacyjności Regionów 2017. Mazowsze wygrywa, ale konkurencja blisko

  • PTWP - WNP.pl    9 maja 2017 - 10:35
Potencjał Innowacyjności Regionów 2017. Mazowsze wygrywa, ale konkurencja blisko
W regionach o najwyższej innowacyjności funkcjonują najlepsze uczelnie oraz kluczowe ośrodki naukowo - badawcze. (fot. pixabay.com)

Znamy już wyniki tegorocznego „Indeks Millennium – Potencjał Innowacyjności Regionów 2017” opracowanego przez ekspertów Bank Millennium. Jego zwycięzcą zostało Mazowsze.
Zwycięskie Mazowsze zgromadziło 97 pkt. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły odpowiednio województwa: małopolskie (88 pkt), dolnośląskie (76 pkt) oraz pomorskie (74 pkt), osiągając wynik powyżej średniej krajowej (68 pkt). 

Jak czytamy na portalu WNP.pl w ostatnim czasie zauważalne jest zmniejszanie dystansu między województwem mazowieckim a "grupą pościgową". Z danych przedstawionych przez analityków banku wynika, że Małopolska, dolnośląskie oraz pomorskie od kilku lat intensywniej od Mazowsza zwiększają wydatki na B+R w przeliczeniu na PKB, a także liczbę osób pracujących w badaniach i rozwoju.

 

- Przyczyn tego zjawiska można szukać przede wszystkim w silnym rozwoju innowacyjnego przemysłu (np. chemicznego, biotechnologicznego i farmaceutycznego) i usług, m.in. sektor nowoczesnych usług wsparcia dla biznesu w obszarze IT, usług wspólnych w zakresie finansów i księgowości, kadr, działów zakupów oraz w obszarze badań i rozwoju - pisze WNP.pl.

Więcej czytaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.